Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne ,,Fcztery” oraz Fotolenar.pl zaprasza na cykl spotkań poświęconych fotografii. Kierowane one są zarówno do amatorów jak i zaawansowanych pasjonatów fotografii.

cafe pod migawka

Spotkania będą odbywać się cyklicznie w Hotelu Staromiejskim znajdującym się w Piotrkowie Trybunalskim przy Rynku Trybunalskim 1. Celem comiesięcznych spotkań w „Cafe pod Migawką” będzie wspólne doskonalenie warsztatu fotograficznego pod okiem doświadczonych artystów fotografików, którzy będą gościć na naszych spotkaniach.
Każde ze spotkań będzie miało temat przewodni. W pierwszym miesiącu będą to „Emocje zamknięte w kadrze”, gdzie wykład poprowadzi nasz gość.

Na spotkaniu, które odbędzie się 1 lutego 2014 roku gościem specjalnym będzie Izabela Urbaniak – fotograf . Urodzona w 1973 r., mieszka i pracuje w Łodzi. Jest magistrem psychologii zarządzania. Ukończyła również Warszawską Szkołę Filmową, z wyróżnieniem. Obecnie jest v-ce prezesem ZPAF’u (Związku Polskich Artystów Fotografików) okręgu łódzkiego.

Od lat aktywna na polu fotografii artystycznej i komercyjnej. Swoim fotografiom nadaje wyraźny charakter i rozpoznawalny styl. Kładzie nacisk na wykreowanie szczególnej atmosfery zdjęcia.

Poza aktywnością w fotografii artystycznej Urbaniak zajmuje się reportażem (fotografią dokumentalną) współpracując z takimi markami jak DILMAH czy BOLS. Jej prace były wystawione na licznych indywidualnych i zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Między innymi:

2013 „Monaragala” – wystawa indywidualna Firlej Wrocław
2013 „Sri Lanka” – wystawa indywidualna podczas festiwalu Mediatravel w Łodzi
2012 „Living here” wystawa indywidualna jako impreza towarzysząca podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie
2012 „A Glimpse At PhotoVogue, 101 Photographers/101 Pictures” zbiorowa wystawa w Mediolanie.
2012 Zbiorowa Doroczna wystawa ZPAF w Łodzi
2011 Zbiorowa Doroczna wystawa ZPAF w Łodzi

Najważniejsze osiągnięcia to:
Stypendium w Warszawskie Szkole Filmowej
Grand Prix National Geographic Traveler 2008
Photo of the Year w “Photo Art Magazine” 2008
Pierwsza nagroda w polskiej edycji konkursu EISA PHOTO CONTEST 2009
II nagroda Fotofestivalu w Łodzi „Photo Industrial” 2009
I nagroda w konkursie „Erotyzm oczami kobiet” w kategorii „seria”.
Wyróżnienie w Sony World Photography Awards 2011
Wyróżnienie BZWBK 2011
I nagrada w konkursie Ministerstwa Spraw Zagranicznych “Lens of Development” w kategorii fotoreportaż 11.2011
I nagroda Viva Photo Awards 2012 kategoria reportaż
I nagroda Samsung Fotoblog Awards 2012
Grand Prix 5-cio boju fotograficznego Fotopolis.pl
I nagroda i złoty medal FIAP w biennale „Dziecko” 2012
II nagroda BZWBK 2012 w kategorii społeczeństwo.

Podczas spotkania odbędzie się konkurs fotograficzny ,,Emocje zamknięte w kadrze” Prosimy o przyniesienie ze sobą swojego najlepszego zdjęcia (wydruk 20cmx30cm), które zostanie omówione i ocenione przez naszego gościa. Przyniesione fotografie będą prezentowane w galerii „Cafe pod Migawką” w Hotelu Staromiejskim do czasu kolejnego spotkania. Autor/ka najciekawszej fotografii spotkania zostanie nagrodzony/a upominkami od Fotojoker i Fotolenar.pl


Serdecznie zapraszamy.

Share: