„Piotrków i Piotrkowianie edycja Ad. 796 – miasto i ludzie”

OTWARCIE WYSTAWY: 10.01.2014r.

– to kolejna, cykliczna wystawa Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery. Już po raz czwarty, chcemy zaprezentować Państwu, nasze spojrzenie, na miasto i ludzi w nim żyjących.
Bezsprzecznie jest to unikalny projekt, dotychczas nie realizowany jeszcze przez nikogo. Nie ukrywamy, że ta i kolejne wystawy, mają na celu zebranie materiałów do albumu, który mamy nadzieję, uda nam się wydać na 800-Lecia naszego miasta.

Myślimy, że nie tylko nam już się znudziły, ciągle te same obrazy prezentowane w kolejnych edycjach albumu o Piotrkowie Trybunalskim. Może wreszcie uda nam się zainteresować nasze Władze, aby przyjęły nasz projekt. Staramy się naszym 7-letnim cyklem wystaw, pokazać możliwie najszerszy wizerunek miasta i ludzi, do tego oczyma wielu autorów.
Z pewnością nikt „z zewnątrz” jak też żaden pojedynczy autor nie jest w stanie pokazać tego i w tylu ujęciach, co my.
Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, z pomocą poparcia Państwa – naszych wiernych widzów, że zdołamy wreszcie przekonać do naszego projektu nasze Władze.
Z pewnością, będzie można wtedy z dumą podarować znajomym z poza Piotrkowa ciekawy, zrealizowany z potrzeby serca i umysłu album mówiący o nas, o mieście, jego przebudowie, słowem o naszym Piotrkowie.

J. Szewczyk

Prezes

Piotrkowskiego Towarzystwa

Fotograficznego

Fcztery

Piotrków Tryb. Dn. 03.01.2014 r.

Plakat-2www

Share: