Wernisaż wystawy Marcina Wężyka

 

plakat1

 

W szeregi Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego F cztery wstąpiłem w 1994 roku. Moje doświadczenia z fotografią zaczęły się kilkanaście lat wcześniej, kiedy wyposażony przez tatę w Smienę 8 i tabelę naświetlań pojechałem na szkolną wycieczkę. Od tego czasu aparat wisiał na mojej szyi podczas każdego turystycznego wyjazdu. Później przyszła druga pasja – przyroda, a szczególnie obserwacje ornitologiczne – jak przystało na biologa.

Obecnie staram się łączyć obie te przyjemności i na moich zdjęciach najczęściej uwieczniam przyrodę: krajobraz, zwierzaki i tzw. krzaki. Chętnie jednak fotografuję wszystko, co wydaje mi się ciekawe. W przeciwieństwie do moich kolegów z F cztery nie jestem autorem licznych wystaw fotograficznych, ani laureatem jakichkolwiek nagród w tej dziedzinie. Może czas to zmienić…

            Wystawa „Plaża”, którą chcę zaprezentować powstała ze zdjęć wykonanych podczas wyjazdów wakacyjnych na Półwysep Helski. Przygotowany wstępnie materiał okazał sie tak obszerny i różnorodny, że postanowiłem podzielić go na trzy części i przygotować odrębne wystawy.

Część pierwsza ma pokazać piasek, wodę, słońce i chmury, czyli uroki plaży. Nie byłbym jednak sobą, gdyby na zdjęciach zabrakło ptaków i … czołgu.

Licząc na zaciekawienie odbiorców, życzę miłego oglądania.

                                                                                              Marcin Wężyk

Share: