Wyższa Szkoła Handlowa i

Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne Fcztery

  zapraszają na wystawę fotograficzną

„Miasto”

autor

 Jacek Szewczyk

 

Plakat1

 

 

Jacek Szewczyk to członek Piotrkowskiego Towarzystwa Fotograficznego Fcztery i jeden z jego założycieli. To także wieloletni prezes stowarzyszenia, wspólnie z Zarządem aktywnie kształtuje plany oraz wizerunek Towarzystwa. Jest autorem nawiązania i rozwoju współpracy międzynarodowej PTF-u, z towarzystwami z Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowacji, która trwa już od 6-ciu lat, w ramach autorskiego projektu Międzynarodowych, Plenerowych Spotkań Fotograficznych Wschód-Zachód.

 

J. Szewczyk fotografuje już od ponad 30 lat, zaczynał jeszcze w erze fotografii analogowej i ciemni fotograficznej. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych Towarzystwa.

 

„Miasto”, to tytuł wystawy, o której sam autor mówi, że jest próbą nawiązania do prozy Brunona Schulza, autora niezwykłego, nowatorskiego w swoim przekazie i formie narracji, a jednocześnie postaci tragicznej.

 

Już to tytuły zdjęć nawiązują do słynnych „Sklepów Cynamonowych”, świata przez nas nieodkrytego, dlatego tym bardziej fascynującego.

 

Miasto, które pokazuje nam autor, jest miastem symbolicznym, w którym są i ulice i domy i okna, czasem pojedynczy ludzie przemykają pod jego ścianami, tym bardziej wtedy jednak staje się ono nierealne. To nie tyle miasto, co jego wrażenie lub też nastrój, wrażenie.

 

Zapraszamy wspólnie z autorem na wędrówkę ulicami tego niezwykłego „Miasta”.

 

Zarząd PTF Fcztery

 

Share: