W dniach 15.09 – 19.09.2010 r. w Jagniątkowie k/Jeleniej Góry odbył się kolejny Plener fotograficzny zorganizowany przez Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne.

Mieliśmy ten honor, być zaproszeni do udziału w Plenerze, obok Kolegów z Fotoklubu Rzeczpospolitej, Tow. Fotograficznego w Radomsku im.E.Osterloffa, Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego ŁTF. Plener zaszczycił swoją obecnością sam szef Fotoklubu rzeczpospolitej – Mieczysław Cybulski, jak też Małgorzata Dołowska, jak też kilka osób niezależnych m.in. Marek Krymarys…

Honory gospodarza, niezwykle ciepło i opiekuńczo sprawował Tedek Biłozor.

Z naszej strony na plener pojechali Koledzy:

Tomek Lenarczyk,
Artur Stępień      i  piszący te słowa,
Jacek Szewczyk.

Zakwaterowani byliśmy w Willi Jagniątków, przeuroczym miejscu, idealnie pasującym do klimatów pleneru..

Śniadanie o 8.00 i wyjazd w teren. Powracaliśmy z „zajęć plenerowych” przed 18.00, na obiado-kolacje. A już wieczorem ok. 19.00 – 20.00, zaczynały się prezentacje fotograficzne. Przez dwa dni oglądaliśmy filmy traktujące o przyrodzie Karkonoszy i okolicy Jeleniej Góry. Wystąpiliśmy również z naszą prezentacją stowarzyszenia, która została przyjęta bardzo ciepło.
Ostatniego dnia miały miejsce prezentacje zdjęć „papierowych”odbitek. Ciekawą ich stroną było omawianie zdjęć i taka „wewnętrzna branżowa ocena”.

Jest to dla nas bardzo atrakcyjny teren i to z uwagi na walory przyrodnicze Karkonoszy, jak też architektoniczne,  małych „staropolskich” miasteczek dolnośląskich. A znaleźliśmy tam parę „perełek”. Z pewnością i reportażysta mógł się „wyszaleć”, gdyż w Jeleniej Górze trafiliśmy na „Jarmark historyczny”.
Jednym słowem plener nadzwyczaj udany, bogatsi w nowe wrażenia wróciliśmy z głębokim przekonaniem, że warto się wybrać jeszcze nie raz w tamte strony i może, jak się zbierze „większa garstka” chętnych, w szerszym gronie;
o czym informował Was

J.Szewczyk

 

 

Jagnitkowo1

AS-6248

Willa_Jagnitkw-162

Share: